вторник, 30 января 2018 г.

20 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО ВІТАМІНИ 

Всі ми знаємо, що вітаміни корисні для нашого здоров'я. Мабуть, на цьому наші пізнання про вітаміни і закінчуються, адже існує безліч фактів, про існування яких ви навіть не здогадувалися. Отож, сьогодні ми поділимося з вами найбільш цікавими фактами про вітаміни, про які слід знати, щоб випадково собі не нашкодити.


#1: На сьогоднішній день вченим відомо 25 вітамінів, кожен з яких має власне літерне позначення та хімічну назву. 
#2: Першим відкритим вітаміном став В1, виділений у кристалічному вигляді К. Функом в 1912 р. Він широко поширений в продуктах рослинного походження (оболонка насіння хлібних злаків та рису, горох, квасоля, соя та ін). В організмі людини вітамін В1 утворюється в печінці, нирках, мозку, серцевому м'язі шляхом фосфорилювання тіаміну. 
#3: Помиляються ті, хто вважає, що вітаміни можуть замінити збалансоване харчування. Насправді для людини просто необхідна здорова корисна їжа, що наповнює організм необхідними вітамінами і мінералами. 
#4: Більшість людей недоотримують необхідну організму кількість вітамінів. Наприклад, жителі тропічних країн страждають від браку вітаміну D та групи В, а ось у жителів півночі відчутний дефіцит вітамінів А та С. 
#5: При прийомі вітамінів головне не перестаратися, так як надлишок вітаміну С або магнію може стати причиною діареї, а ось вітамін А і нікотинова кислота зовсім можуть пошкодити печінку та призвести до сумних наслідків. 


#6: Вітамін В12 варто приймати вегетаріанцям, а також тим, хто їсть мало м'яса. До того ж цей вітамін стане прекрасним захисником вашої нервової системи. 
#7: Мультивітаміни, що містять залізо, необхідні лише вагітним, і то в обмеженій кількості. Для всіх інших вони небезпечні тим, що можуть нашкодити серцю, печінці та підшлунковій залозі. 
#8: Такі жиророзчинні вітаміни, як А, D, E та К слід приймати лише з невеликою кількістю якої-небудь олії, що дасть можливість досягти максимального ефекту від їх прийому. 
#9: Вживання вітамінів безпосередньо пов'язано з вживанням ліків. Наприклад, вживаючи при вагітності аспірин, слід збільшити кількість вітаміну С. 
#10: Слід правильно зберігати вітаміни. Вони повинні зберігатися в прохолодному місці, завдяки чому в них залишаться масла та пробіотики.
#11: На засвоєння вітамінів впливають деякі ліки. До того ж вони можуть запросто вичерпати всі ресурси вже наявних в організмі вітамінів. Саме тому, якщо вам виписують ліки під час прийому вітамін, обов'язково попередьте про це свого лікаря. 
#12: Фолієву кислоту слід приймати у синтетичному вигляді, так як вона в нашому організмі абсорбується набагато краще, ніж натуральна. Особливо необхідна фолієва кислота жінкам в період вагітності. 
#13: Перш ніж купувати чергову порцію вітамінів, варто обов'язково отримати консультацію лікаря, так як саме він може виявити, яких саме вітамінів вам не вистачає. 
#14: Ті, хто займаються спортом, повинні стежити за рівнем вітаміну А. Він бере участь в синтезі білків, які справляють величезний вплив на відновлення м'язів, підвищує увагу та швидкість реакції. #15: Одна викурена сигарета руйнує 25-100 мг вітаміну С.



#16: Людям, які проживають у містах із забрудненою атмосферою, не вистачає ультрафіолетових променів, тому на відміну від сільських жителів вони відчувають дефіцит вітаміну D. 
#17: Прийом вітаміну В1, допомагає при морській хворобі і поганій переносимості повітряних перельотів. 
#18: Різні види цибулі, часник, редис містять натуральний антибіотик - аліцин, який знищує хвороботворні мікроби не завдаючи шкоди дружнім для нашого організму бактеріям. 
#19: Аспірин може збільшити швидкість виведення вітаміну С з організму у цілих три рази. 
#20: Вітамін Е відіграє величезну роль у запобіганні старіння, збільшує захисні сили організму, покращує роботу статевих і ендокринних залоз, перешкоджає утворенню тромбів у крові, відновлює потенцію у чоловіків, може допомогти жінкам при загрозі викидня. У поєднанні з вітаміном А захищає легені від забрудненого повітря навколишнього середовища, загоює опіки, нормалізує роботу м'язової системи. 





Дитячі вірші про вітаміни на українській мові 
Вітаміни, вітаміни 
Груші, яблука і сливи 
Вітамінів повний сад 
Все поспіло для малят. 

*** 
Всі вітаміни смачненькі І солодкі,
 і кисленькі. 
Їжте діти їх охоче 
Кожен, хто коли захоче. 
Щоб були ви здоровенькі
І красиві й рум’яненькі, 
Щоб росли міцними й дужими, 
До хвороб були байдужими. 

*** 
Щоб росли ви дужими,
 Не будьте до себе байдужими. 
Здоров’я своє бережіть, 
І з вітамінами дружіть. 

*** 
Вітаміни А, В, С, Е, Д — 
Кожен їх кругом знайде. 
В рибі, яйцях, фруктах, дині, 
В моркві, полуниці, сливі 

*** 
У кожній морквині
 Повно вітамінів. 
І в капустині теж 
Завжди їх знайдеш. 
І в цибулині, і в картоплині 
Є доволі вітамінів. 

*** 
В грушах, яблуках, горіхах 
Вітаміни всім на втіху. —
І червоная шипшина 
Містить безліч вітамінів. 

*** 
А чудові апельсини – 
Насолода для дитини. 
Вітамінами багаті, 
Гості бажані у хаті. 

*** 
І лимон теж силу має, 
Хворим він допомагає. 
Та й смородина смачна, 
І цілюща, й запашна. 
Допоможуть зберегти 
Вам здоров’я на роки.

Здоров’я – безцінна спадщина не тільки кожної людини, але й суспільства в цілому. Під час зустрічей, прощань з близькими та знайомими людьми ми бажаємо їм успіхів та міцного здоров’я, тому що це основна умова та гарантія повноцінного і щасливого життя. Здоров’я допомагає нам виконувати наші плани, успішно вирішувати життєві задачі, долати труднощі, а якщо потрібно, то і значні перенавантаження
Казка про вітаміни  і віруси
Закінчувалася осіння пора. Ставало дедалі холодніше. Майже кожного дня йшли дощі. Всюди були калюжі, а волога – це гарне середовище для розвитку хвороботворних бактерій.
В цей день погода була такою ж. Люди бігли вулицями, ховаючись під парасольками від великих холодних крапель осіннього дощу. Серед цього натовпу блукав неприємний хлопчина– горбатий, тонкогубий, з кривим носом. Звали його Вірус. Він був самотній та злий на всіх оточуючих. Його не залишала думка про те, до чийого б організму потрапити та підживитися, от тоді б йому стало добре! Вірус не став довго чекати і забрався до організму першого ліпшого перехожого. Це була маленька дівчинка Софійка, яку мама вела до дитячого садочку.
Ввечері матуся Софійки, помітивши, що донечка захворіла на застуду, дала їй пігулки та вітаміни, необхідні для одужання. Дібравшись до шлунку, пігулки розчинились. Всі корисні речовини потрапили у кров та розійшлись по всьому організму маленької Софійки, де насолоджувався життям Вірус.
– Хто це тут бешкетує? – запитав Вітамін С. – Це ти, Вірус?
– Забирайся звідси, – закричав Вірус, – ти завжди мене переслідуєш!
Вітамін С розсердився та голосно промовив:
– Моя місія – захищати від тебе людей, бо ж ти тільки шкодиш їм!
– Ха-ха-ха! Тобі не вдасться мене побороти! – насміхаючись, промовив Вірус.
Тоді Вітамін С розгнівався ще дужче і покликав на допомогу своїх братів: Вітаміна А, Вітаміна В, Вітаміна D, Вітаміна Е. Вони об’єднали свої сили та вигнали злого Віруса з організму Софійки.
Невдовзі настала зима, і вірусні хвороби вже не лякали дівчинку, тому що її організм захищало велике військо Вітамінів.
Любі друзі! Бажаю вам довголіття! Не забувайте про те, що ваше здоров’я в ваших руках! Будьте здорові!!!